Start
Fort Włochy wczoraj i dziś 2010-05-29
WiTEK 26.05.2010. ostatnia aktualizacja: 26.05.2010.

W ostatni weekend maja odbędzie się impreza plenerowa "Festiwal Otwarte Ogrody 2010 - Miasto Ogród Włochy". 29 maja Przemysław Boguszewski, znawca budownictwa wojskowego i varsavianisa, będzie oprowadzał po Forcie V Włochy, przebudowywanym na miejski ośrodek sportu i rekreacji.

201005.miasto.grod.wlochy.jpg

Zobacz także:

Miejsce spotkania przy bramie głównej do północnej części cmentarza (wschodni kraniec ul. Fasolowej – noszący nazwę ul. Na Krańcu), godzina 10:45. Spacer będzie trwał godzinę, dla osób szczególnie zainteresowanych – trochę dłużej. Latarki i buty turystyczne nie będą potrzebne.

11:00 Fort Włochy wczoraj i dziś. Historia Twierdzy Warszawa i Fortu Włochy. Działania i plany Fundacji Ochrony Zabytków Techniki Wojskowej. Wejście od ul. Na Krańcu 7 (droga prowadząca do cmentarza od ul. Ryżowej). Organizator: Fundacja Ochrony Zabytków Techniki Wojskowej. Przemysław Boguszewski, znawca budownictwa wojskowego i varsavianista opowie nam o historii fortu, a Członkowie Fundacji o swoich pasjach.

Organizator zapewnia dowóz gości samochodami terenowymi oznakowanymi logo festiwalu z parkingów: Kościoła m. Bożej Saletyńskiej przy ul. Popularnej 46 i Kościoła Świętej Teresy o godz.10:45.

Więcej informacji i plan całości festiwalu: Festiwal Otwarte Ogrody 2010.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt