Start
AMW planuje rewitalizację części Twierdzy Modlin. Reduta Napoleona ma być ośrodkiem kulturalno-eduka
Biuro Prasowe, Agencja Mienia Wojskowego 28.02.2008.

Najstarszy z obiektów Twierdzy Modlin – Reduta Napoleona - już niedługo może stać się ważnym ośrodkiem kulturalno-edukacyjnym. Agencja Mienia Wojskowego, która jest właścicielem obiektu wystąpiła z inicjatywą zagospodarowania nieruchomości we współpracy z samorządem lokalnym, mazowieckim konserwatorem zabytków i organizacjami pozarządowymi. Pomysłodawcą rewitalizacji części Twierdzy Modlin jest Zastępca Prezesa ds. Zagospodarowania Mienia Agencji Mienia Wojskowego – Mateusz Mroz.

Kierownictwo AMW na spotkanie dotyczące planów zagospodarowania Reduty Napoleona zaprosiło przedstawicieli samorządu odpowiedzialnych za lokalną politykę zagospodarowania przestrzennego i strategię rozwoju miasta, mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych - lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

AMW, ze względu na skalę przedsięwzięcia, planuje starać się o dofinansowanie inwestycji w co najmniej 50%. Część kwoty chce pozyskać ze środków europejskich przeznaczonych na odnowę zabytków i rewitalizację terenów powojskowych - w ramach Mazowieckiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Agencja zamierza również ubiegać się o fundusze przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadania związane z ochroną dziedzictwa kulturowego.

Następne spotkanie uczestników przedsięwzięcia i wizja lokalna odbędzie się w Reducie Napoleona 28 marca. Kolejnym krokiem będzie wybór specjalistów, którzy przygotują plany odnowienia i zagospodarowania zabytkowej reduty według wytycznych Agencji Mienia Wojskowego i partnerów inicjatywy.

Obecnie Agencja Mienia Wojskowego przygotowuje wszystkie niezbędne procedury związane z przygotowaniem pozostałych nieruchomości zlokalizowanych w Twierdzy Modlin do sprzedaży.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt