Start
Zabytkowa pralnia w Modlinie za pół ceny
Małgorzata Kalińska, Życie Warszawy 07.08.2008.

Ponad 1,5 miliona zł zapłacił nabywca za zabytkową pralnię znajdującą się na terenie Twierdzy Modlin.

W zorganizowanym przez Agencję Mienia Wojskowego przetargu wzięło udział 11 osób prywatnych i cztery spółki. Zwycięzca wylicytował ją za 3 mln 150 tys. zł, ale otrzyma 50 proc. rabatu.

– Ta osoba nie chce na razie ujawniać nazwiska. Poznamy je za tydzień, gdy minie czas składania skarg – mówi Małgorzata Golińska, rzeczniczka Agencji Mienia Wojskowego.

Wybudowana w 1900 roku pralnia to bardzo atrakcyjny obiekt o powierzchni 1,3 tys. mkw. – Budynek jest jednak zniszczony. Pralnia była dwa razy podpalana i wymaga modernizacji – przyznaje Tomasz Biernacki z AMW. Nowy właściciel będzie więc musiał ponieść koszty remontu. A te nie będą małe – od 1957 roku budynek jest wpisany do rejestru zabytków i wszelkie prace muszą odbywać się pod nadzorem konserwatora. Ogranicza to też możliwości ewentualnej przebudowy pralni.

Co znajdzie się w budynku? Przetarg nie określał jego przyszłej funkcji. W większości sprzedanych obiektów Twierdzy Modlin inwestorzy otwierają restauracje i hotele.

AMW chce sprzedać całą Twierdzę Modlin. Na razie nowych właścicieli znalazło 26 nieruchomości. Do kupienia są jeszcze m.in. zabytkowa Reduta Napoleona i Brama Straceń.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt