Start arrow Start arrow Prasówka arrow Życie Warszawy arrow Forty w sieci
Forty w sieci
Jolanta Gajda-Zadworna 21.06.2004.
Kilometry kabli i łączy wypełniły ceglane wnętrza dawnego mokotowskiego fortu. Do nowej siedziby przeniosła się firma, w której powstała m.in. oscarowa animowana \"Katedra\". Adaptacja zajęła prawie półtora roku, ale warto było czekać. Wreszcie mamy warunki do pracy, o jakich marzyliśmy, gnieżdżąc się w małej mokotowskiej willi - mówi Tomek Bagiński, twórca \"Katedry\".

Jarek Sawko, współwłaściciel Platige Image, wspomina o zainstalowanym w nowej siedzibie najwyższej klasy sprzęcie m.in. do supernowoczesnych systemów edycyjnych ale też o nowych stanowiskach, które czekają na młodych kreatywnych ludzi.

Platige Image zajmuje się przede wszystkim produkcjami reklamowymi, ale równocześnie to właśnie tu powstają efekty komputerowe do filmów pełnometrażowych (m.in. \"Superprodukcji\") i prace startujące na konkursach, np. wspomniana już \"Katedra\" czy \"Undo\" Marcina Waśki. Na jesienny festiwal filmowy w Gdyni szykowana jest \"Sztuka spadania\" - kolejna krótkometrażowa animacja Tomka Bagińskiego.

Będzie pokazywana przed projekcjami w kinach. Podobnie jak \"Katedra\" i \"Undo\". W planach jest też pełnometrażowa adaptacja prozy Jacka Dukaja \"Ruch generała\". Pracuje nad nią Bagiński. - Nie zamierzamy rywalizować ze studiami, które zapowiadają duże produkcje i ich nie realizują. Na razie chcieliśmy stworzyć sobie i klientom optymalne miejsce do pracy. Takie, w którym mogłyby powstawać fajne filmy. Z czasem, kolejnymi krokami będziemy się zbliżać do dużej produkcji. Warunki mamy znakomite - mówi Sawko.

Wnętrza otoczone grubymi murami nie przypominają dawnych wojskowych koszar. Przedzielone ścianami ze zbrojonego szkła, stali i drewna otaczają stanowiska komputerowe. Podświetlone posadzki kryją rozbudowaną sieć.

- To była absolutna ruina. Teraz powstały wnętrza łączące nowoczesność i funkcjonalność z szacunkiem dla historycznych murów - mówi architekt Marek Szcześniak. Uważny obserwator dostrzeże zaznaczone gdzieniegdzie w wystroju zera i jedynki. To elementy kodu, którym posługują się komputerowi programiści i animatorzy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt