Start arrow Zegrze arrow Skarbiec NBP
Skarbiec NBP
Skarbiec Centralny i Centralny Ośrodek Komputerowy Zdalny Narodowego Banku Polskiego. Umocnienie Duże w Zegrzu, jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych zabytków fortyfikacji w Polsce, został pod koniec 2002 roku sprzedany Narodowemu Bankowi Polskiemu. Nasz bank centralny zamierza wybudować na terenie fortu skarbiec oraz centrum informatyczne. Wiąże się to z bezpowrotnym utraceniem jedynego takiego zabytku w tej części Europy. Na szczęście w związku ze wzrostem cen materiałów i usług budowlanych koszty budowy przekroczyły oczekiwania banku - realizacja inwestycji została wstrzymana.

Skarbiec Centralny i Centralny Ośrodek Komputerowy Zdalny Narodowego Banku Polskiego
WiTEK 28.03.2007. ostatnia aktualizacja: 19.03.2008.
ImageUmocnienie Duże w Zegrzu, jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych zabytków fortyfikacji w Polsce, został pod koniec 2002 roku sprzedany Narodowemu Bankowi Polskiemu. Nasz bank centralny zamierza wybudować na terenie fortu skarbiec oraz centrum informatyczne. Wiąże się to z bezpowrotnym utraceniem jedynego takiego zabytku w tej części Europy.
Czytaj więcej
 
Prasa o skarbcu
WiTEK 28.03.2007. ostatnia aktualizacja: 19.03.2008.
ImageTemat skarbca był kilka razy poruszany w prasie. Niestety prasa ogólnopolska ("Gazeta Wyborcza" i "życie Warszawy") nie napisała niczego ciekawego i w zasadzie bazuje na "prawdzie" przekazanej przez pracowników banku. Warto jednak przeczytać wszystkie artykuły. Szczególnie polecam artykuły w lokalnym, legionowskim tygodniku "To i Owo".
Czytaj więcej
 
Fora internetowe
WiTEK 28.03.2007. ostatnia aktualizacja: 19.03.2008.
ImageTemat niszczenia fortu omawiany był także na kilku forach w Internecie. Poniżej zamieszczam linki do kilku wątków na forach internetowych oraz w usenecie.
Czytaj więcej
 
Biurokracja - budowa skarbca
WiTEK 28.03.2007. ostatnia aktualizacja: 19.03.2008.
W styczniu 2006 NBP ogłosił zamówienie na budowę skrabca. W marcu, ze zględów formalnych, zamówienie zostało unieważnione. Ogłoszono kolejny przetarg, który także nie został rozstrzygnięty. Wyniki trzeciego przetargu poznaliśmy na początku sierpnia 2007 roku. Oferty są dwukrotnie droższe niż zaplanowane fundusze banku. Oby tak dalej.
Czytaj więcej
 


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt