Start
Witamy w serwisie forty.waw.pl
Rabusie w muzeum
Prasówka - To i Owo
Tomasz Elbanowski 13.03.2008. ostatnia aktualizacja: 24.03.2008.
O wandalach historycznych i wandalach współczesnych dowiemy się na nowo otwartej wystawie w Muzeum Historycznym w Legionowie. Jednocześnie ruszyła ekspozycja prezentującą m.in. zastawę, na której jadali przed wojną oficerowie w legionowskim kasynie i sprawny motocykl Podkowa produkowany pod Legionowem na rok przed wojną, czyli eksponaty złożone w muzeum przez samych mieszkańców.
Czytaj więcej
 
Koszary pod lupą starosty
Prasówka - To i Owo
Tomasz Elbanowski 07.03.2008. ostatnia aktualizacja: 28.03.2008.
Starostwo legionowskie zainteresowało się zabytkowymi koszarami przy ul. Strużańskiej w Legionowie. Planuje namówić konserwatora zabytków na kontrolę. Prywatny właściciel koszarów mówi z kolei, że właśnie sprzedaje ten teren zagranicznej spółce Porosyjskie koszary przy Strużańskiej od sześciu lat są wpisane do rejestru zabytków. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych były w doskonałym stanie, a stuletnie belki ze stropów pachniały żywicą. Niestety od kiedy przejęła je Wojskowa Agencja Mieszkaniowa budynki popadały w coraz większą ruinę.
Czytaj więcej
 
Rada w obronie zabytków
Prasówka - Gazeta Miejscowa
Rafał Michałowski 06.03.2008. ostatnia aktualizacja: 28.03.2008.
Na ternie powiatu legionowskiego jest około dwustu obiektów wpisanych do Mazowieckiego Rejestru Zabytków. Ich stan jest bardzo różny, od tych świetnie zachowanych, takich jak na przykład kościół w Serocku, pałac w Jabłonnie czy przedwojenne wille na terenie Legionowa, aż po te, których nie sposób nazwać inaczej jak… zabytkowymi ruinami. Na swojej ostatniej sesji (28 lutego) zajęła się nimi rada powiatu.
Czytaj więcej
 
AMW planuje rewitalizację części Twierdzy Modlin. Reduta Napoleona ma być ośrodkiem kulturalno-eduka
Aktualności - Aktualności
Biuro Prasowe, Agencja Mienia Wojskowego 28.02.2008.
Najstarszy z obiektów Twierdzy Modlin – Reduta Napoleona - już niedługo może stać się ważnym ośrodkiem kulturalno-edukacyjnym. Agencja Mienia Wojskowego, która jest właścicielem obiektu wystąpiła z inicjatywą zagospodarowania nieruchomości we współpracy z samorządem lokalnym, mazowieckim konserwatorem zabytków i organizacjami pozarządowymi. Pomysłodawcą rewitalizacji części Twierdzy Modlin jest Zastępca Prezesa ds. Zagospodarowania Mienia Agencji Mienia Wojskowego – Mateusz Mroz.
Czytaj więcej
 
Schronów już się nie buduje
Prasówka - Życie Warszawy
Marcin Hadaj, Życie Warszawy 26.02.2008. ostatnia aktualizacja: 06.07.2009.
Rozmowa z Krzysztofem Tyszkiewiczem, projektantem Rezydencji Foksal w miejscu kina Skarpa, rozmawia Marcin Hadaj.
Czytaj więcej
 
Dlaczego niszczymy podziemne kryjówki
Prasówka - Życie Warszawy
Rafał Jabłoński, mk, Życie Warszawy 22.02.2008. ostatnia aktualizacja: 06.07.2009.
Pod warszawskim kinem Skarpa znaleziono wielki schron przeciwlotniczy. Taki na wojnę atomową. Niebawem zostanie rozebrany. Setki podobnych obiektów już nie istnieją.
Czytaj więcej
 
Sensacje XX i XXI w.: schron pod kinem Skarpa
Prasówka - Gazeta Wyborcza
Dariusz Bartoszewicz, Gazeta Stołeczna 19.02.2008. ostatnia aktualizacja: 24.03.2008.
Jest jak w filmie: ciemność, widzę ciemność! Włączamy latarkę i schodzimy do podziemi kina Skarpa. A tam labirynt korytarzy i niekończących się pomieszczeń. Schron ma ponad 1000 m kw.
Czytaj więcej
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 286


Legionowo
Modlin
Warszawa
Zegrze
Kontakt